Demokratura neví jak blokovat nepohodlné weby, tak přenese odpovědnost na IPS a náklady na zákazníky


Je to jen pár dní, co poslanec Gabal přišel s návrhem, že by se měly demokratuře nepohodlné
weby, na základě soudního rozhodnutí “vypínat”, aniž by ovšem vysvětlil, jak si to vlastně po technické a předeším pak právní stránce představuje.Ačkoliv tento návrh se zatím projednávání ve sněmovně nedočkal, poslanci se v nejbližších dnech chystají schválit zákon velmi podobný návrhu poslance Gabala, lišící se jen v tom detailu, že v tomto případě, nebude požadováno weby “vypínat”, ale pouze blokovat tak, aby se na ně potenciální surfaři nedostali.

censorship

Přesto, má tento zákon, který už čeká na schválení, s návrhem poslance Gabala, společnou jednu zásadní věc.Jeho autoři, tedy respektive ministerstvo financí, které za ním stojí, nemá stejně jako poslanec Gabal, vůbec žádnou představu, jak to vlastně po technické stránce provést.Podle ministerstva, pak poskytovatelé budou mít povinnost, sledovat blacklist webů a weby v něm, do patnácti dnů zablokovat.O zařazení webu na blacklist bude úřad rozhodovat ve správním řízení.Vzhledem k povaze internetu, je pak sice možné tohoto dosáhnout, nicméně je to dosti drahé řešení, které IPS nikdo nezaplatí, jedině jejich zákazníci, kteří si tak budou přispívat na to, že jim jejich provider omezuje přístup na internet.To ale asi autorům zákona připadá normální a v prostředí vládnoucí demokratury, se tomu ani nelze moc divit.

Je tedy zřejmé, že k zavedení cenzury internetu, máme v současmosti velmi blízko a že tento zákon, umožní vládnoucím politikům, blokovat teoreticky jakoukoliv stránku.Přestože dosáhnout absolutního blokování všech nežádoucích webů není reálné a vždy budou existovat způsoby jak blokování obejít, je jasné, že velké části surfařů, by to přístup na blacklistované weby znemožnilo.

Závěrem tak nelze říct nic jiného, než že se jedná o další zrůdný zákon z dílen demokratury, který má za cíl ještě více omezit volné šíření informací, které jsou pro vládnoucí režim tak nebezpečné.Ačkoliv to tak zpočátku nemusí vypadat, a zákon se tváří, že jeho cílem je pouze blokování webů s “nelegálním” hazardem (vše kdekoliv ve světě, co je v rozporu s absurdními zákony demokratury je nelegální), je to první krok k zavedení tuhé cenzury internetu, jež by v budoucnu mohla zasáhnout velkou část internetové veřejnosti, která by si v případě použití sofistikovaných metod, v důsledku ani nemusela uvědomit, že je jí přístup na internet cenzurován, a že na základě tohoto zákona, dostává od svého providera pouze informační tmu.

Advertisements

2 thoughts on “Demokratura neví jak blokovat nepohodlné weby, tak přenese odpovědnost na IPS a náklady na zákazníky

  1. Tak šrouby se utahují, to je zřejmé. Zrychlením výměny informací a jejich dostupností díky internetu “procitá” čím dál více lidí. Technicky ale budou naši “vládci” vždy ne o krok, ale o skok pozadu, takže ani tyto blokace šíření informací nezastaví…

    Like

    • Souhlas, nicméně jsou na místě obavy, že většina uživatelů by měla i s relativně primitivním principem blokování vážné problémy.Ještě se k tomu časem vrátíme.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s