Zbraně – mýty a fakta


Jelikož se demokratura kromě tvorby zákonů, které mají omezovat držení zbraní, také usilovně snaží šířit mýty, či přímo lži týkající se zbraní, aby potenciální zájemce o držení zbraní odradila, nebude na škodu tyto bláboly uvést na pravou míru a podívat se, jaká jsou fakta.

DefenseFreeZone

Realita je taková, že pokud dojde někde ke zločinu, který byl spáchán střelnou zbraní, závislá masmédia okamžitě spustí agitku, jejímž cílem je, široké masy přesvědčit, jak jsou zbraně nebezpečné a proto je dobré jejíich držení civilisty co možná nejvíce omezit.Hlavním argumentem přitom většinou je, že zbraně patří do rukou pouze policii a armádě (stejný názor nepřekvapivě zastával i zakladatel bolševické hrůzovlády Vladimir Uljanov) a běžný občan je k ničemu nepotřebuje, jelikož máme onu policii a že volné držení zbraní, by vedlo k nárustu zločinů spáchaných se zbraní a k vyššímu počtu sebevražd.O případech, kdy se někdo pouze pohrůžkou zbraní zachránil,  se už pochopitelně v masmediích nic nedovíme, takže veřejnost je obětí ukázkového selektivního vnímání.

Oproti mainstreamové propagandě šířící mýty, však statistiky mluví zcela jinou řečí:

– Od roku 1998 do roku 2005 vzrostl počet džitelů zbraní v civilním džení z 265 030 na 310 884. Během této doby klesl počet vražd z 313 na 186 za rok.

– V hlavním městě USA Washingtonu je držení zbraní zákázáno a počet vražd zde je  56.9  na  100  000  obyvatel.V Arlingtonu, ležícím nedaleko, není držení zbraní omezeno a počet vražd tam je 1.6 na 100 000 obyvatel.

– Podle WHO je nejvyšší počet sebevražd v  Japonsku, Číně a Rusku.Tyto země přitom mají zákony, které významně omezují držení zbraní.

– Nejvyšší počet sebevražd v Evropě je podle WHO  ve Finsku.Přestože Finové patří mezi nejvyzbrojenější národy, sebevraždu střelnou zbraní zde páchá asi jen 4,7 procent lidí.

– Při použití zbraně policistiou v USA,  je  zhruba  v  11%  případů  zabita  nezúčastněná osoba.Při použití zbraně civilistou, jsou to pouze 2%.

– V roce  1997  byly  ve  Velké  Británii  zakázány  střelné  zbraně  a  počet  sebevražd stoupl. Nejvíce ve Skotsku a Londýně a to o 22,4% v letech 1998-2004 a o 18,7% v roce 2006.Mezi držením zbraní a sebevraždami, neexistuje tedy žádná korelace.

– V 31státech  USA,  kde  umožnili skryté  nošení  zbraně pro sebeobranu, v průměru klesl počet vražd o 8,5%, znásilnění o 5% a těžkých ublížení  na těle o 7% oproti stavu před zavedením těchto zákonů.

–  Policie v USA podporuje skryté nošení zbraní.66% policejních velitelů se domnívá, že  skryté nošení zbraní snižuje procento násilné trestné činnosti.V průzkumu mezi 15 000 policisty 91% uvedlo, že skryté nošení zbraně by mělo být povoleno bez jakýchkoliv omezení.

– Na Floridě, která povolila skryté nošení zbraně v roce 1987, je dvakrát vyšší pravděpodobnost napadení aligátorem, než osobou se zbraní.

– V USA zbraně  zabrání asi 2,5 milionů trestných činů za rok neboli 6,849 každý den.Ve většině případů nedojde ani ke střelbě, natož k prolití krve.

– Každý rok je v USA prostředníctvím zbraně zabráněno 40 tisícům trestných činů ohrožujících život.

– To že zákony omezí přístup zločinců a psychicky narušených osob ke zbraním je iluze.Erik  Harris  a  Dylan  Klebold porušili v případě masakru v Columbine sedmnáct zákonů.Pušku a brokovnici koupili přes třetí osoby a pistole  TEC-9 byla úplně zakázána.Přesto zastánci restrikce z nějakých nejasných důvodů věří tomu, že zákon osmnáctý by je zastavil.

– Ve čtyřicátých a padesátých letech minulého století, se zbraně daly koupit v USA běžně v železářství, u benzínových pump i v dalších obchodech bez jakékoliv kontroly a nebyly žádné školní masakry.

– To že vás ochrání policie je další  iluze a mýtus.Policie není  povinna poskytovat individuální ochranu a v případě potřeby, je policie schopná dorazit na místo v ideálním případě v řádu několika minut.Na to aby vás útočník přepadl, okradl a třeba i zabil, mu stačí násobně kratší doba.

– Další mýtus a iluze je, že psychotesty omezí držení zbraní labilními osobami.Texaský odstřelovač Charles Whitman v roce 1966 vzal loveckou pušku, vylezl na věž Texaské univerzity a zastřelil 14 lidí.Přitom pár měsíců před tím, svému psychiatrovi řekl, že uvažuje, že půjde na věž a bude střílet lidi.Psychiatr to označil jako pouhé fantazijní představy.

– Erik Harris a Dylan Klebold, pachatelé masakru na střední škole v Columbine, byli rok před masakrem, který následně provedli, odsouzení za vykrádání aut a součásti rozsudku byla i psychologická terapie a celou tuto dobu tak byli pod psychologickým dohledem.Přesto celou dobu připravovali útok a terapie byla dokonce ukončena o měsíc dříve, než měla.

–  Pachatelé školních masakrů, byli v mnoha případech pod vlivem antidepresiv, která jim předepsal jejich psychiatr, takže by bylo na místě především přehodnotit, co za tyto masakry nese ve skutečnosti odpovědnost.Jelikož drtivá většina držitelů zbraní masakry nepáchá, zbraně budou těžko na vině.

Vládnoucí politici, usilující o omezení držení zbraní, mají tedy naprosto odlišné motivy, než ty které uvádí.Zbraní se bojí jen režimy, které se současně bojí svého lidu.Naopak režimy, které se lidu nebojí, zákony omezující držení zbraní uvolňují, tak jak to učinil Adolf Hitler, nebo jak to činí dnes v Izraeli.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s