Jak se to má s trestním oznámením na MUDr. Elekovou?


Během štvavé kampaně proti lékařce Ludmile Elekové, za její kritiku očkování, jí byl klubem “skeptiků” Sisyfos nejen udělen Bludný balvan, ale bylo na ni také podáno v roce 2013, trestní oznámení, pro podezření ze šíření poplašné zprávy za to, že  v rozhovoru pro iDnes uvedla, že očkování způsobuje mimo jiné alergie, autismus a astma.

elekova

Dnes  dva a půl roku od jeho podání, nejsou dostupné žádné informace, jak tento případ pokračuje a vše nasvědčuje tomu, že byl  příslušným orgánem činným v trestním řízení odložen, což se ovšem z mainstreamu, sotva dozvíme.Zatímco v době, kdy byla proti MUDr. Elekové v mainstreamu vedena štvavá kampaň a kdejaký provakcinační blog ji vinil z šíření poplašné zprávy, dnes tyto weby mlčí.Případ Elekové tak silně připomíná případ britské lékařky Jayne Donegan, kterou se mainstream a očkovací loby rovněž snažily profesně zlikvidovat, GMC však nakonec rozhodl, že její kritika vakcinace byla oprávněná.

Přestože si neděláme o současném stavu justice velké iluze, to jak případ MUDr. Elekové pokračuje, tedy respektive nepokračuje, svědčí o tom, že tento stav nebude zas tak tristní.Státní zástupce byl zřejmě schopen si dohledat, že paní doktorka Eleková nemohla poplašnou zprávu šířit, jelikož podmínkou naplnění skutkové podstaty tohoto trestného činu je, že šířená zpráva musí být nepravdivá.I když MUDr. Eleková uvedla v rozhovoru některá sporná tvrzení, těžko by se prokazovalo, že šlo z její strany o úmyslné šíření nepravdivých informací, proces s Elekovou by tak mohl být pro vakcinační loby Pyrrhovým vítězstvím, a opakovat fiasko z Británie, rozhodně farmaloby nemá zapotřebí.

Tvrzení MUDr. Elekové, že očkování může způsobovat autismus a alergie, si pak může každý dohledat v příbalovém letáku příslušné vakcíny a to třeba přímo na webu FDA, jelikož to každý výrobce ve svém zájmu uvádí, aby se vyhnul případné žalobě.Jelikož si však zastánci očkování pochopitelně nemůžou dovolit žalovat farmaceutické instituce jako FDA, nebo GMC, tak to skoušejí alespoň na řadové lékaře, kteří si dovolí tyto skutečnosti veřejně ventilovat.Tento případ je tak nepěknou ukázkou toho, jaké metody dehonestace a lži, jsou provakcinační kruhy ochotny použít, aby očkovací dogma, udržely co nejdéle při životě.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s